Pobierz Adobe Flash Player / Download Adobe Flash Player

Poradnia dietetyczna

Poradnia oferuje:

  • Leczenie dietetyczne nadwagi i otyłości w oparciu o zbilansowaną, pełnowartościową dietę, mającą na celu osiągnięcie trwałych efektów. 
  • Terapię żywieniową dla osób chcących zachować zdrowie (diety oczyszczające i alkalizujące), oraz osób chcących poprawić stan zdrowia (odżywianie osób z nadciśnieniem tętniczym, cukrzycą, dyslipidemią, chorobami układu pokarmowego, chorobami nerek, i innymi).  
  • Immunodiagnostyka nietolerancji pokarmowych wraz z zaleceniami żywieniowymi
  • Odżywianie kobiet planujących zajście w ciążę oraz spodziewających się dziecka
  • Pomoc i opieka  profesjonalnego psychologa.
  • Funkcjonalny Trening Medyczny - Dobrana  indywidualnie Kombinacja ćwiczeń, które może wykonywać każdy, niezależnie od doświadczenia i kondycji.
  • Weekendy SPA z Dietą
  • Pobyty w Hotelu Kuracyjnym z indywidualnym programem dietetycznym 

Każdego Pacjenta traktujemy w sposób indywidualny. Każdy Pacjent jest dla nas wyjątkowy i zasługuje na najlepszą opiekę specjalisty.

INDYWIDUALNY PROGRAM DIETETYCZNY

Każdy pacjent traktowany jest w sposób indywidualny.
Czas trwania programu dietetycznego zależy od wielu czynników tj. stopień nadwagi czy otyłości, rodzaj schorzenia lub schorzeń towarzyszących, możliwości realizacji diety przez Pacjenta.

Program zapewnia systematyczność i kontrolę procesu odchudzania lub terapii żywieniowej. Kontrolowanie postępów, korygowanie programu, a także wsparcie Dietetyka w przebiegu całego procesu.

Zasada zdrowego odchudzania czyli utrata wagi między 0,5kg a 1 kg tygodniowo, co stanowi ok 2-4 kg na miesiąc jest ważnym filarem programu.

PIERWSZA WIZYTA

Dietetyk przeprowadzi z Państwem rozmowę dotyczącą sposobu odżywiania, nawyków żywieniowych, stylu życia i stanu zdrowia.  Informacje te stanowią podstawę do opracowania indywidualnych zaleceń bądź jadłospisu.

Dietetyk dokona również pomiarów antropometrycznych i analizy składu ciała przy pomocy profesjonalnego urządzenia.

Pod koniec wizyty Dietetyk wspólnie z Państwem ustali strategię dalszego postępowania i ustali indywidualny program dietetyczny.

PRZYGOTOWANIE DO WIZYTY

Udając się na wizytę do poradni Pacjent powinien na min. 3 godziny przed wizytą nie jeść i nie spożywać płynów. Przynieść ze sobą historię choroby lub wyniki badań jeśli takie posiada. W celu właściwej oceny sposobu żywienia prosimy przynieść za sobą wypełniony wcześniej dzienniczek spożycia. (do pobrania).

WIZYTY KONTROLNE

Wizyty mają na celu kontrolę przebiegu diety i realizacji założeń programu żywieniowego.

W zależności od potrzeby i rodzaju programu odbywają się co dwa tygodnie lub raz na miesiąc. Podczas takiej wizyty analizujemy postępy i wprowadzamy ewentualne korekty.

Wizyta ta ma również na celu zmotywowanie Pacjenta do dalszych sukcesów .

WYPROWADZENIE Z DIETY

Jest to bardzo ważny element programu dietetycznego, ma na celu stopniowe wyjście z diety redukcyjnej i przejście na dietę podstawową. Proces ten odbywa się pod kontrolą Dietetyka i pozwala Pacjentowi w utrzymaniu uzyskanej masy ciała jak również chroni przed efektem jo-jo.

POBYT W HOTELU KURACYJNYM

Wraz z Hotelem Kuracyjnym, w którym znajduje się poradnia oferujemy:

  • Weekend FITNESS START dla początkujących
  • Indywidualnie przygotowane pobyty z terapią żywieniową

CENNIK

Koszt jednorazowej wizyty w Poradni (ok 1,5 godz) obejmującej min. wywiad żywieniowy,analizę wyników laboratoryjnych, analizę składu ciała w oparciu o najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny, ocenę sposobu odżywiania, pomiary antropometryczne ,oraz konsultacje dietetyczną  wynosi 100 zł.

Cena indywidualnego programu dietetycznego zawierającego indywidualnie sporządzone jadłospisy i wizyty kontrolne uzależniona jest od kilku czynników, w tym od ilości wizyt kontrolnych wliczonych w cenę i czasu trwania całego programu.

Cena konsultacji psychologicznych uzależniona jest od ilości zaplanowanych wizyt.
Ceny pakietów pobytowych znajdują się na stronie www.hotelkuracyjny.pl

Szczegółowy cennik badań diagnostycznych i terapii dostępny w Poradni.

REJESTRACJA PACJENTÓW I E-KONSULTACJE

Magdalena Drażba
nr tel 601 656 116
e-mail: dietetyk@dietanacodzien.com

Zamknij