Pobierz Adobe Flash Player / Download Adobe Flash Player

Oferta

Oferujemy Państwu usługi rehabilitacyjne, w nowocześnie wyposażonym ośrodku. Prowadzimy rehabilitację w schorzeniach ortopedycznych, reumatologicznych, zmianach zwyrodnieniowych,  a także usługi w zakresie odnowy biologicznej.

Nasze Centrum Rehabilitacji mieści się na dwóch poziomach, w jego skład wchodzą gabinety fizykoterapii, sala gimnastyczna, duży dział hydroterapii, gabinety masażu i kriosauna, różne rodzaje sauny. Nasz ośrodek dysponuje nowoczesnym wyposażeniem, m.in. unikalnym na Wybrzeżu urządzeniem do terapii energotonowej.

Zabiegi prowadzą doświadczeni rehabilitanci i fizjoterapeuci, którzy stosują najnowsze metody i techniki rehabilitacji, co gwarantuje dobry efekt terapeutyczny.

Dział fizykoterapii

Galwanizacja, jonoforeza, diadynamik, prądy interferencyjne, prądy Traberta, TENS, elektrostymulacja, pole magnetyczne, laser, ultradźwięki, solux, krioterapia miejscowa i ogólnoustrojowa.

 

Dział hydroterapii

Dział hydroterapii

Masaż podwodny z „perełkami”, masaże wirowe kończyn, bicze szkockie i natrysk płaszczowy.

 

Masaże

Masaże

Masaż klasyczny całkowity, częściowy, masaż kręgosłupa, masaż limfatyczny, relaksacyjny, gorącymi kamieniami, "lomi-lomi", bańką chińską.

 

Sala gimnastyczna

Sala gimnastyczna

Ćwiczenia indywidualne, ćwiczenia na przyrządach, terapia manualna.

 

 

Sauny

Sauny

  • sucha
  • wilgotna
  • na podczerwień

 

Kriosauna

Kriosauna

Krioterapię całego ciała przeprowadza się w urządzeniu, w którym temperatura jest obniżona do -150 c. Głowa pacjenta jest poza obszarem zimna, zabieg trwa od 1 do 3 minut.

 

Gorset Cheneau (Instituto Técnico Ortopédico, Barcelona)

Gorsety stosuje się w przypadku lędźwiowych i piersiowych skrzywień kręgosłupa (skolioza). Gorsetowanie należy rozpocząć, jeśli kąt skrzywienia wg Cobba przekroczy 25⁰ lub gdy przy niższych wartościach występuje duża progresja skrzywienia. Podczas noszenia gorsetu niezbędna jest systematyczna kontrola postępów w rehabilitacji. Nieodzownym elementem uzupełniającym powinny być ćwiczenia, których celem jest  wzmocnienie mięśni.

Instytut Techniki Ortopedycznej w Barcelonie który został założony w 1968 roku przez Oriol Cohí, kontynuatora rodzinnej tradycji ortopedów o międzynarodowej sławie i prestiżu od 1930 roku.

ITO jest zarządzany przez Oriol Cohí oraz Dr Felipe Salinas, którzy kierują zespołem sześćdziesięciu profesjonalistów  złożonych z lekarzy ortopedów, specjalistów od aparatów ortopedycznych, fizjoterapeutów, techników oraz informatyków.  ITO bazuje na  najnowszej technologii oraz najbardziej zaawansowanych osiągnięciach z dziedziny ortopedii i jest jednym z najbardziej doświadczonych i znanych ośrodków tego typu w Europie. Gorsety wykonywane w Hiszpanii są wspomagane najnowszymi systemami projektowania CAD-CAM.  Pacjent który jest skanowany za pomocą skanera 3D może być pewny najwyższej jakości i dokładności wykonanego gorsetu.

Wieloletnie doświadczenia w stosowaniu metody prof. Sastre pokazują, że nawet bezoperacyjnie można doprowadzić do znacznego zmniejszenia deformacji, a nawet jej całkowitej korekcji. Stosując metodę FED prof. Sastre można bezoperacyjnie leczyć skoliozy nawet powyżej 25 stopni. 

Działanie - Gorset Cheneau jest ortezą tułowia, która nie tylko zapobiega dalszemu pogłębianiu się krzywizn kręgosłupa ale również prowadzi do ich korekcji. Gorset działa na kręgosłup w trzech płaszczyznach: czołowej, strzałkowej oraz poprzecznej.

Działanie korekcji polega na wielokrotnym zastosowaniu trójpunktowych układów sił. Do uzyskania nacisków stosuje się peloty dociskające o różnej twardości które. Peloty oddziałują na kręgosłup poprzez żebra lub tkankę miękką. 

 

Instytut Spa Venice - Hotel Kuracyjny

Zamknij